Yana Kayar Kapı Sistemleri

Yana Kayar Kapı Sistemleri

Yanakayar Kapılar Hakkında Daha Fazlası

Yanakayar kapılarda genellikle ray üzerinde kayan tek bir kanat mevcuttur.
Bu tip girişlerde, açma kapama fazlarında kapının kayabilmesi için uzun ve dar bir boşluğa ihtiyaç vardır. Bu kapılar; geniş girişler, yokuşlara yerleştirilmiş girişler, ya da dairesel kapılarınaçılması için yeterli alan bulunmayan durumlarda en ideal korumadırlar.

İdeal sistem seçilmek istendiğinde ağırlık ve kapı uzunluğu dikkate alınmalıdır. 

Bu sistemler, kapama fazında maksimum güvenliği sağlamak için yumuşak başlama ve bitiş fonksiyonu ile donatılmıştır: engel tespit fonksiyonu, kapı hareketinin bloke olması durumunda insan ve nesnelere gelebilecek zararı önlemek için, hareketi durdurur ve tersine çevirir.


Kapı kanatlarının ağırlığı nedir?


Konutlarda kullanılmak üzere pek çok sistem mevcuttur: Ağırlığı 300 kg’a kadar olan hafif kapılar ve ağırlığı 600 ila 1000 kg arasında değişen ağır kapılar, ihtiyaca özel her türlü çözümü sorunsuz sunabilmektedir.
                   

Özellikle alışveriş merkezlerinde,

hastanelerde ve sanayide ihtiyaç duyulan,

geniş girişler için ağır kapılar kurmak

mümkün mü?

Sistemler 3500 kg’a kadar olan ağırlıklardaki kapı kanatlarını işletebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarımlar, her türlü atmosfer koşuluna dayanıklılık gösterebilmekte, maksimum işletme güvenliği ve uzun vadeli performans sağlamaktadır.

 

 

 
Yana Kayar Kapı Sistemleri

 

Ahşap, alünimyum veya ferforje konstrüksiyonlu kapıların otomasyonunu sağlar. Bahçe kapıları, apartman kapıları, garaj kapıları, villa kapıları, site kapıları, otopark kapıları, fabrika ve depo gibi işletmelerin ana girişlerinde otoparklarında kontrollü geçişi sağlamak amacı ile tercih edilen mekanizmalardır.


Yana kayar kapı motoru ürünlerimiz‘ de birden fazla çeşidimiz bulunmaktadır. Bu çeşitlerimiz içerisinde altı altı tip farklı modelimiz vardır;

ROBOROADROBUSTHORRUN ve TUB modellerimizdir; Modellerimizin tümü kendi arasında üç gruba ayrılır;

Ağırlığı az olan kapılar yani ( 100 kilogram ve 500 kilogram )  arası kapılarda kullanılan yana kayar kapı motorları, ağırlığı orta olan kapılar yani ( 600 kilogram ve 900 kilogram ) arası kapılarda kullanılan yana kayar kapı motorları, ağırlığı çok olan yani ( 1000 kilogram ve 3500 kilogram ) arası kapılarda kullanılan  yana kayar kapı motorları. Bu üç grup kendi içerisinde ayrı bir üç gruba daha ayrılıyor;

Az yoğunlukta kullanılan kapılar için yana kayar kapı motorları , orta yoğunlukta kullanılan kapılar için yana kayar kapı motorları, çok yoğunlukta kullanılan  kapılar için yana kayar kapı motorları.

Ürünlerimiz içerisinde Road serisindeki motorlarımızda iki kademeli farklı hız seçeneği vardır. Robus serisinde ise altı kademeli farklı hız seçenekleri vardır. Nice ürünlerinin size sunmuş olduğu ve başka hiç bir üründe bulamayacağınız kaliteyi , güveni ve ekonomiyi biz KOSİFOĞLU YAPI OTOMASYON olarak yıllara dayanan tecrübemiz ile siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.
 

Yana Kayar Kapı Motorları Özellikleri

Az, orta ve yoğun kullanıma uygunluğu

9cm/sn. ‘den - 32cm/sn.’ ye kadar 6 farklı kademeli hız seçenekleri

AC ve DC ile çalışma seçenekleri

200, 350, 400, 500, 600, 1000, 1500, 1800, 2000, 2200, 2500, 3000 kğ’lık kapıları itme kapasitesi

Kontrol ünitesi ( farklı fonksiyonlarda )

Yüksek frekanslı alıcı verici

Flaşör ikaz lambası ( 24 VDC ve 220 VAC )

Emniyet fotoseli ( 24 VDC )

Paslanmaz gövde

Kumandalı, butonlu, kartlı, şifreli geçiş

Paslanmaz kremayer dişli ( 8 mm , 12 mm ve 20 mm kalınlığında )