Telefon : 0 216 396 44 53
GSM : 0 532 783 17 53
GSM : 0 532 711 25 53
» Endüstriyel Kapı Sistemleri

ENDÜSTRİYEL SEKSİYONEL KAPI SİSTEMLERİ

Fabrika ve depo bınalarının malzeme giriş-çıkış ve yükleme-boşaltma noktalarında kullanılır. Tavana doğru kayarak açılması, mekandanistifade sağlarken kapı açıklığının da net olarak kullanılabilmesine olanak verir. Çelik sandviç panellerden oluşan endüstriyel kapı, en üst seviyede güvenlik ve enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca alüminyum tranparan seksiyonel kapı, şeffaflığı sayesinde showroom gibi alanlarda tercih edilir. Seksionel kapılar manuel veya motorlu olarak uygulanabilmektedir. Tavan yüksekliği ile kapı üst kotu arasındaki boşluğu en uygun şekilde kullanarak ray içersinde kayarak çalışır. Bu boşluğun mesafesine göre değişik şekillerde ray yataklama sistemleri mevcuttur.  Endüstriyel seksiyonel kapı sistemleri, birlikte uygulandığı seviye ayarlı rampalar ve kamyon kasası sıkıştırıcı PVC körüklerle, işletmelerde sorunsuz ve güvenli biçimde yükleme boşaltma yapılmasını sağlar.Endüstriyel seksiyonel kapı sistemleri,tavana paralel kayarak açılması ile mekandan tasarruf sağlanır ve kapı açıklığı net olarak kullanılabilir.  Fabrika depo veya binalarda geçiş aralığı ve yüksekliğine uygulana olarak üretilebilmektedir.Standart beyaz renkte olan paneller bina dış cephesine uygun olarak farklı renklerde de uygulanabilir. Ayrıca uygulanacak alandaki detaylara göre, farklı yataklama şekilleriyle kullanılabilir.

Araç ve yaya trafiğinde etkin rol oynayan seksiyonel kapılar standart butonlu, zincirli manuel çekme tip, radarlı, fotoselli, endüktif alanlı ya da uzaktan kumandalı olarak uygulanabilir. Herhangi bir şekilde halatların ya da yayların kopması veya zarar görmesi halinde halat ve yay güvenlik mekanizmaları sayesinde kapının düşmesi engellenir. Motor sistemleri elektrik kesintisi halinde motor mili boşaltılarak veya zincir yardımıyla manuel olarak açılır. Hayat boyu yağlama gerektirmez. bu sırada elektrik gelse bile kullanıcı güvenliği açısından manuel kumanda önceliklidir. Kapı genişliği fazla olan endüstriyel kapılarda yaya trafiğini düzenlemek için kapının bir bölümü sabit panellerle bölünebilir. Bu sabit panellerin içine personel geçiş kapısı konabilir. Genişliğin fazla olmadığı durumlarda ise kapının hareketli panelleri üzerine personel geçiş kapısı açılabilir. Bu alternatifte endüstriyel kapı ve personel kapısı bir bütün olarak açılır ve kapanır.

Endüstriyel seksiyonel fabrika kapıları içerisini göstermeyen endüstriyel panellerin yanı sıra alüminyum profillerden ve pleksiglass camda imal gerek dış cepheye uyumluluğu gerekse vitrin görünümü ile dikkat çeken ALÜMİNYUM SEKSİYONEL KAPILARIMIZ da mevcuttur. Alüminyum seksiyonel kapılar günümüz modern işletmelerinin özellikle görselliğin önde olduğu otomotiv satış ofislerinin ve fabrika giriş çıkışlarının en hızlı ve güvenli şekilde sağlanması için üretilmiş dayanıklı ve uzun ömürlü kapılardır. Alüminyum seksiyonel kapıları oluşturan paneller 500mm – 610 mm alüminyum parmak korumalı alüminyum panellerden üretilmiştir. 3mm tek cidarlı yada 3+3 mm çift cidarlı cam uygulanabilir. Profillerinin standart rengi naturel eloksaldır.fakat dış cephe rengine yada isteğe bağlı olarak istenilen RAL renklerde de uygulanabilir. Kapılar standart kontrol ünitenin yanında, radar sistemli, fotoselli ya da uzaktan kumandalı olarak da uygulanabilir. Otomatik sistemi özelliği sayesinde herhangi bir nesnenin üzerine değmesi durumunda kapının geri açılmasını sağlar. Montaj yapılacak yerde ki detaya göre standart, düşük, dikey, giyotin ya da çatıyı izleyen raylar şeklinde yataklama yapılabilir. Böylece kapının en verimli şekilde çalışması ve mümkün olduğu kadar az yer kaybı yaşanması sağlanmış olur.Kurmalı yay sistemi sayesinde kapının ağırlığına bakılmazsızın manuel olarak kaldırılabilir ve herhangi bir elektrik kesintisi ya da motor arızası durumunda kapı manuel olarak rahatlıkla kullanılabilir.

 Web Tasarım - SBB Reklam © 2010