Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk Sistemleri

OTOMATİK KEPENK SİSTEMLERİ

Galvaniz kepenkler istenilen RAL rengine boyanabilir. Hırsızlığa karşı son derece mukavimdir, yağmur, çamur, toz ve güneşe karşı son derece dayanıklıdır. Yanıcı ve patlayıcı maddelere karşı yüksek direnç gösterir. Motorlu veya manuel uygulama seçeneği mevcuttur, uzaktan kumanda ya da buton kontrolü mümkün kılan santral motorlar kullanılır.Tamamen kapalı, mikro delikli, düz ve çapraz örgülüdür. Örgülü model kepenklerin sarım çapları daha yüksek olduğundan kutu detayı için gerekli ölçü de diğerlerinden daha yüksektir. 

Galvaniz kepenk sistemlerin de kullanılan santral motorlar da ağırlık içerde ki yaylara dağıtılarak motorun uzun ömürlü olması ön planda tutulmuştur. Manuel aparat aşağı da olduğu için elektrik kesintisinde kolay manuel açılım sağlar. Dikmelerde kullanılan küçük fitil, metaller arsındaki sürtünmeyi engelleyerek, aşınmayı önler ses ve kısmi ısı izolasyonu sağlar. Galvanize çelik kepenklerde santral motorlar kullanılır. Tambur merkezinde bulunan motorun her iki yanında ölçü ve ağırlığa bağlı olarak faklı adetlerde yaylar mevcuttur. Santral motorlar 230V/60 Hz de çalışır ve ısınmaya karşı termik koruyuculudur.

Galvaniz kepenk sistemleri uzaktan kumanda,otomatik kapama,metal kütle dedektörü,uzaktan kumanda, anahtarlı şalter buton gibi kontrol sistemleri ile kontrol edilebilir.