Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Bariyerler Hakkında Daha Fazlası

Kamuya açık ya da özel park alanlarında, özel konut ya da site girişlerinde araç geçişinin kontrol edilmesi ihtiyacı doğuyorsa, bariyerler en ideal çözümlerdir, üstelik araç trafiği yoğun olsa bile.

Bu sistemler, farklı malzemelerden yapılan gövdeler tarafından korunan motor ve kontrol ünitesinden oluşur. Paslanmaz çelik gövdeler, denize yakın yerlerde ve yoğun kullanım gerektiren uygulamalarda doğan kritik koşullar için tercih edilmektedir.
Özellikle yoğun trafikte, özel ya da kamuya açık park yerlerinde araç geçişlerinin hızla gerçekleştirilmesini sağlayacak performans ve güvenlikteki motorlar,  220 V AC ve 24 V DC voltajlarda çalışabilmektedir.

Otomatik bariyer modelinin seçimi giriş genişliğine ve kullanım tipine göre gerçekleştirilir.

Sitelerdeki ya da özel, kamuya açık veya konutlara ait otoparklardaki girişleri kontrolmü etmek istiyorsunuz?

ariyerin hızlı açılması gereken dar girişlerden, 8 m.’ye kadar olan girişlere, her türlü giriş için çözüm mevcuttur. Kolun uzunluğuna, koruma kabininin bitimine ya da motor gövdesine göre farklılık gösteren bağımsız kontrol ünitesi ile, her ihtiyacı karşılamak mümkündür.

Herhangi bir kesintide motor içine yerleştirilmiş ek bataryalarla sistemin aynı şekilde çalışması sağlanmaktadır.
Bu sistemlerin kurulumu ya da bakımı için özel bir yetkinliğe ihtiyaç yoktur. Bu sistemler, işlevselliğinin devamı için gerekli aksesuarlarla donatılmıştır.


 

Geniş girişleri mi kontrol etmek istiyorsunuz?

Geniş endüstriyel girişleri ve yükleme-boşaltma alanlarını kontrol etmeye yarayacak uzun kollar mevcuttur. Daha da önemlisi “efendi/köle” olarak adlandırılan fonksiyon sayesinde karşılıklı iki bariyerin eşlemesi (senkronizasyon) sağlanarak 8 ila 12 metre arası genişlikte giriş sistemleri kurmak mümkündür.Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri; Araç giriş-çıkış yoğunluklarının yoğun olduğu yerlerde konrollü araç geçişi sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bariyer Açık veya kapılı otopark girişlerinde, fabrika, konut, apartman, site türü özel binların bahçe veya otopark girişlerinde, havaalanı, otobüs terminali gibi halka açık kalabalık mekanlarda, kotrollü ve sık geçişi sağlamak için en uygun sistemdir. Sistemlerimiz‘ de birden fazla çeşidimiz bulunmaktadır. Bu çeşitlerimiz içerisinde üç tip farklı modelimiz vardır. Bunlar;

 X-BARSİGNO ve WİL modelerimizdir. Bu modellerimiz içerisinde X-BAR bariyer modelimizin genişliği ve yüksekliği 2 metre olan yerlerde tercih edilir, SİGNO bariyer modelimiz genişliği ve yüksekliği 2468.5  metre olan yerlerde tercih edilir, Wilbariyer modelimiz ise genişliği ve yüksekliği 2.5468.5 metre olan yerlerde tercih edilir. Bariyer ürünlerimizin hepsi yoğun kullanıma uygundur.

Bariyer Sistemleri; Nice ürünlerinin size sunmuş olduğu ve başka hiç bir üründe bulamayacağınız kaliteyi , güveni  ve ekonomiyi biz KOSİFOĞLU YAPI OTOMASYON olarak yıllara dayanan tecrübemiz ile siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Bariyerlerin Özellikleri

 • Yoğun kullanıma uygunluğu
 • Hızlı açılıp kapanabilme
 • 24 VDC çalışma gerilimi
 • 2, 4, 6, 8 mt kol uzunlukları
 • Kontrol ünitesi ( farklı fonksiyonlarda )
 • Yüksek frekanslı alıcı verici
 • Flaşör ikaz lambası ( 24 VDC ve 220 VAC )
 • Emniyet fotoseli ( 24 VDC )
 • Paslanmaz gövde
 • Çok sık açılıp kapanmaya uygun DC motor
 • Kumandalı, butonlu, kartlı, şifreli geçiş
 • Reflektif uyarıcı şeritler
 • Destekleme profili ve oturma çatalı
 • Enerji kesintilerinde manuel açılım