Dairesel Kapı Sistemleri

Dairesel Kapı Sistemleri

Dairesel Kapılar Hakkında Daha Fazlası

Dairesel kapılar, sıradan kapılar gibi bir destek noktası üzerinde dönüş yaparak çalışırlar. Giriş kapıları genellikle içe doğru açılır ve bu sebeple iç cephede kapının dönüş yapabileceği uygun bir alan bulunması gerekir.

İdeal otomasyon sistemi seçilerken boyut, kapı kanadının yaklaşık ağırlığı, dikme ve kanadın sağlamlığı, kullanılan materyal gibi ölçütler dikkate alınır.

Bu otomasyon sistemleri genellikle 220 V AC ve
24 V DC gibi voltajlarda çalışabilmektedir ki bu durum ürünlerin işleyişini daha da güvenli hale getirmektedir.

Özellikle ticari ve endüstriyel uygulamalarda ihtiyaç duyulan hassas kullanım koşullarında 24 V DC güç kaynağı tavsiye edilmektedir.
 

Metalik ya da sert bir yapı sebebiyle, kapı kanadı direnç mi gösteriyor?

Tek ya da çift kanatlı kapılar için önerilen çözüm; eğer kapının açılması için ihtiyaç duyulan alan, bir çit ya da duvarın varlığı sebebiyle daralmışsa, yüzeye monte edilmiş sonsuz dişli motor kullanılmaktır.

İhtiyaç duyulan kapının ağırlık ve boyutlarına göre, ihtiyaca özel sipariş teslimi de diğer kolay bir seçenektir.
 

Kapı kanatları çok mu hafif? Ahşap, PVC veya alüminyumdan mı yapılmışlar?Çıkıntısı olan sütunlar üzerine mi kuruluyorlar?

En ideal çözüm kompakt, sağlam, mafsallı bir kol kullanmaktır: bu, kanadın yumuşak, net ve kolay bir şekilde açılıp kapanmasını sağlayacaktır.

Eğer kapının yakınlarında bir duvar ya da herhangi bir engel mevcutsa veya sütunlar diğer kapı sistemlerinin kullanımı için fazla dar ve hafifse, mafsallı kollar maksimum kurulum kolaylığı getirir.

 

Estetik bir çözüm mü arıyorsunuz?

En ideal çözüm tamamı ile görünmez olan yer altı kurulumudur: girişinizin estetik değerini artırmak için farklı bir sistem arayışındaysanız, bu yaklaşım mükemmel ve son derece zarif bir çözümdür.

Bu şekilde kurulacak bir sistem, en kötü iklim koşullarında dahi, kullanılan malzemenin güvenilirliği, korozyona karşı büyük dirence sahip olması ve uzun vadeli mükemmel işlevsellikte olması özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

 

Yayalar için bir giriş mi kurmak istiyorsunuz?

aya girişleri için en ideal çözüm mafsallı kolların kullanılmasıdır.

Son derece kompakt olan vites motorları, genişlikleri sadece 10 cm olan dar sütunlar ya da bir çit veya duvarın yanında bulunan dar sütunlar üzerine dahi yerleştirilebilmektedir.
Dairesel Açılır Kapı Sistemleri

Ahşap, alüminyum veya ferforje konstrüksiyonlu kapıların otomasyonunu sağlar. Konuların bahçelerinde, fabrika ve depo gibi işletmelerin ana girişlerinde apartman veya site türü binaların otoparklarında kontrollü geçişi sağlamak amacı ile tercih edilen mekanizmalardır.

Dairesel açılır kapı motoru ürünlerimiz‘ de birden fazla çeşidimiz bulunmaktadır. Bu çeşitlerimiz içerisinde iki tip farklı tasarımımız vardır;

1. Direk olarak kapıların üzerine monte edilen motorlar.
2.Yer altına monte edilen dairesel kapı motorlarıdır. 

Bu iki tip ürünlerden birincisi yani kapı üzerine direk monte edilen motorlarımız kendi içerisinde bir çok farklı katagoride sıralanır. Tek kanat genişliği 1 metre ve 7 metre arasındaki kullanılabilir. Ayrıca bu ürünlerimiz içerisinde az yoğunlukta kullanılan kapılar için dairesel açılır kapı motorları , orta yoğunlukta kullanılan kapılar için dairesel açılır kapı motorlarıçok yoğunlukta kullanılan  kapılar için dairesel açılır kapı motorları bulunmaktadır. 

Nice ürünlerinin size sunmuş olduğu ve başka hiç bir üründe bulamayacağınız kaliteyi , güveni  ve ekonomiyi biz KOSİFOĞLU YAPI OTOMASYON olarak yıllara dayanan tecrübemiz ile siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. 
Dairesel Açılır Kapı Motoru Özellikleri

 • Az, orta ve yoğun kullanıma uygunluğu
 • Tek kanat genişliği 100, 180, 200, 300, 500, 700 cm’lik kapılarda kullanılabilir
 • AC ve DC ile çalışma seçenekleri Tek kanat ağırlığı 100, 200, 300, 400, 500, 600, 1000 kğ’lık kapıları itme kapasitesi
 • Kontrol ünitesi ( farklı fonksiyonlarda )
 • İstenilen sayıda kumanda
 • Yüksek frekanslı alıcı verici
 • Flaşör ikaz lambası ( 24 VDC ve 220 VAC )
 • Emniyet fotoseli ( 24 VDC )
 • Paslanmaz gövde
 • Kumandalı, butonlu, kartlı, şifreli geçiş
 • Enerji kesintilerinde manuel açılım